למה כדאי להצטרף לקרן השקעות בנדל"ן?

Blog page

כל מי שברשותו סכום כסף מסוים מכיר את הדילמה הבלתי נמנעת: מצד אחד, רצון להשקיע את אותו סכום כסף על מנת שזה יניב פירות (“שהכסף יעבוד בשבילנו”), ורצוי כמובן באפיק בעל תשואה גבוהה במיוחד כך שהפירות יהיו רבים והרווחים מתוקים. מצד שני, ישנו החשש שמא ההשקעה תתגלה כבלתי משתלמת, שהרי לא חסרים מקרים בהם “הזדמנויות שאסור לפספס והצעות שאי אפשר לסרב להן” התגלו כחתול בשק והובילו לאובדן חסכונות של שנים.

קרן השקעות בנדל”ן היא פיתרון מצוין לדילמה הנ”ל, ובמיוחד כשמדובר בקרן ראשונים, קרן שמקפידה על אחריות מלאה ועל זהירות מקסימלית ביחס לכספם של המשקיעים בה, ובוררת את הפרויקטים בהם היא משקיעה בפינצטה מדויקת במיוחד, תוצר של ידע מולטי-דיסיפלינרי רב שצברו אנשי הקרן.

השקעה לא רק לבעלי הון גבוה

אחד היתרונות המרכזיים של הצטרפות לקרן השקעות בנדל”ן הוא שגם מי שהסכום אותו הוא מייעד להשקעה נמוך יחסית עדיין יכול ליהנות מהתשואה הגבוהה של שוק הנדל”ן הישראלי – בקרן ראשונים ההשקעה המינימלית היא 50,000 ₪, כך שחלק גדול מהציבור יכול לקחת חלק ברווחים הנאים מאוד שמציעים פרויקטים של פינוי בינוי, בנייה רוויה ובפרט תמ”א 38.

זהו יתרון משמעותי במיוחד בימינו, שכן הריבית הנמוכה והסיכון הגבוה יחסית ברוב אפיקי שוק ההון כמעט ולא מאפשרים למי שבידו כמה עשרות אלפי ש”ח, או אף למעלה מכך, ליהנות מהם ולהפיק מהם רווחים, בוודאי לא כאלה שעשוי להניב פרויקט תמ”א 38 שנבחר בקפידה על ידי מיטב אנשי המקצוע בתחום.

דירה להשקעה? השקעה בתמ”א 38!

אחת המגמות הבולטות בתחום ההשקעות בנדל”ן בימינו היא העדפה להשקעה בתמ”א 38 על חשבון רכישת דירה כהשקעה.

עבור מי שההון הפנוי להשקעה המצוי בידו מסתכם בכמה עשרות אלפי שקלים, או אפילו מאות אלפי שקלים, ממילא האופציה של רכישת דירה כהשקעה אינה באמת רלוונטית, שכן בסכומים אלה ניתן לרכוש לא יותר מדירה קטנה אי שם בפריפריה, ובנכסים אלה, למרבה הצער, לא טמונה תשואה אטרקטיבית.

אבל גם למי שיכול ורוצה להשקיע בנדל”ן סכום משמעותי יותר, כדאי להשקיע בתמ”א 38 וזאת משתי סיבות: ראשית, התשואה הגבוהה יותר שמציעים פרויקטים המבוססים על תמ”א 38 בגרסאותיה השונות, ושנית, היעדר הצורך לטפל בנכס (רבים מבין הרוכשים דירה על מנת להשכיר אותה מגלים עד מהרה שהם עובדים עבור הנכס ותחזוקתו השוטפת ולא הוא עבורם).

קרן ראשונים – סיכון מינימלי, תשואה מקסימלית

הבסיס לפעילותה של קרן השקעות בנדל”ן ו”סוד” הצלחתה של קרן ראשונים הוא הזיהוי המדויק של הפרויקטים הרווחיים ביותר, ובמקביל הימנעות מהשקעה בנדל”ן מסוכן, כלומר כזה שלא עובר את הסינון הקפדני שלנו.

מודל הסינון של קרן ראשונים נבנה על סמך ידע משולב בכל התחומים הרלוונטיים להשקעות בנדל”ן, ובהתאם הוא מורכב מכמה שכבות שכל אחת מהן כוללת בדיקות מקיפות – הנדסית, פיננסית, משפטית ועוד.

בנוסף, מתנהלת כל הפעילות בשקיפות מלאה בכל רגע ורגע, כך שכל אחד ואחד מהמשקיעים בכל אחד ואחד מהפרויקטים יודע בדיוק מה מצבו – ובעיקר כי הוא יכול להיות רגוע ובטוח ולדעת שבזכות העבודה הקשה והמומחיות יקרת הערך של אנשי קרן ראשונים הכסף שלו באמת עובד בשבילו.

למה כדאי להצטרף לקרן השקעות בנדל”ן?
5 (100%) 1 vote[s]