מילון המונחים לנדל"ן בארה"ב

היקף ההשקעות של ישראלים בנדל”ן בארצות הברית נמצא במגמת עלייה מתמשכת מזה מספר שנים, וכך גם מספר המתעניינים באופציה שעשויה להניב תשואות נאות מאוד. הבסיס להשקעה משתלמת הוא היכרות עם שוק הנדל”ן בארה”ב ולשם כך כדאי קודם כל להכיר את המונחים הבסיסיים בתחום.

שימו לב – המילון מסודר עפ”י המינוח באנגלית.

ARM (ראשי תיבות Adjustable Rate Mortgage)

משכנתא בריבית משתנה. אם לצורך רכישת נדל”ן בארה”ב להשקעה אתם זקוקים למשכנתא, חשוב כמובן לשקלל לצורך חישוב התשואה הצפויה גם את ההחזר החודשי, שתלוי בסכום שאתם זקוקים לו ובתקופת ההחזר.

Amenities

השירותים שכולל הבניין – שוער, לובי מהודר, משחקיה לילדים, מועדון כושר וכו’. באופן טבעי ככל שרמת השירותים גבוהה יותר, כך קל יותר למצוא שוכרים איכותיים ולהבטיח תשואה משתלמת.

Appraisal

הערכת שווי – שמבוצעת ע”י שמאי מוסמך על סמך ערכם של נכסים דומים בסביבה או מחיר המכירה של הנכס בעבר. משמשת כבסיס הכרחי לבחירה בין מספר אופציות של השקעות נדל”ן בארה”ב.

Balloon Mortgage

משכנתת בלון – משכנתא לטווח קצר שההחזר שלה אינו בתשלומים חודשיים אלא בבת אחת בסוף התקופה. בחלק מהמקרים ישנם תשלומי ריבית קבועים לאורך תקופת ההחזר ובחלק מהמקרים גם הריבית משולמת בבת אחת יחד עם סכום ההלוואה עצמו. דרך נוספת לממן השקעה בנדל”ן בארה”ב גם אם רק בעוד מספר חודשים יהיה לכם את מלוא הסכום הדרוש היא הלוואת גישור – Bridge Loan.

Brownstone

בניין עירוני בן 3 עד 5 קומות שזכה לכינוי Brownstone על שם החזית שלו. בדרך כלל הוא נבנה בתחילת המאה ה-20 או אפילו במאה ה-19, והוא עשוי לשמש מגורים למשפחה אחת או להיות מחולק למספר דירות.

Capital Gain

רווח הון – הרווח שמושג בעקבות עסקת מכירת נדל”ן. על רווח זה יש לשלם מס בהתאם לשיעורי מיסוי הנדל”ן בארצות הברית שמשתנים ממדינה למדינה ותלויים גם בפרק הזמן שבו הנכס היה בבעלותכם.

Closing Costs

עלויות סגירת עסקה – כוללות בין השאר את שכר הטרחה של עורך הדין, ביטוח, דמי רישום, מסים שונים ועוד. חשוב לצרף אותן לסכום הרכישה של הדירה או הבית כדי לחשב במדויק את התשואה.

Eviction

פינוי – בפועל או כדרישה. צעד שבעלי נכסים עשויים לנקוט בו על-מנת להבטיח את זכויותיהם במקרה ששוכרי הנכס לא עומדים בהתחייבויות החוזיות שלהם.

Fair Housing Act of 1988

תקנות פדרליות האוסרות על אפליה מטעמי גזע, צבע, דת, מגדר, מוצא, מגבלה כלשהי או מצב משפחתי, בכל עסקת נדל”ן בארה”ב מכל סוג שהוא.

Graduated Lease

שכירות מדורגת – העלאה צפויה של דמי השכירות לאורך תקופת ההשכרה. בדרך כלל מתאים לחוזי השכרת נדל”ן עסקי כשהכנסות השוכר צפויות לעלות עם הזמן.

Housing Expense Ratio

יחס הוצאות דיור – שיעור ההוצאות החודשיות (החזר הלוואה, ריבית, ביטוחים, מיסים, הוצאות דיור אחרות שניתנות להחלה) ביחס להכנסה החודשית ברוטו מהכנס.

J-51

הקלות מס שמציעה עיריית ניו-יורק ליזמים שמשביחים נכסים קיימים. באופן טבעי תכנית זו מובילה להזדמנויות משתלמות במיוחד של השקעה בנדל”ן בארה”ב.

Limited Liability Company) LLC)

סוג של ישות משפטית שמהווה דרך נוחה לבצע השקעות נדל”ן בארה”ב. LLC היא מעין שילוב בין שותפות לבין חברה בע”מ, ובהתאם מספקת הגנה מפני תביעות דיירים ויש לה יתרונות גם מבחינת מיסוי.

Open-ended Listing Contract

חוזה רישום פתוח – חוזה בין מי שמבקש למכור נדל”ן בארצות הברית לבין מתווך, כשאין תאריך סיום לחוזה.

Periodic Tenancy

שכירות תקופתית – חוזה שכירות שמתחדש אוטומטית בתום התקופה, אלא אם כן אחד הצדדים בוחר לסיים אותו.

Property Condition Disclosure Form

טופס גילוי מצב הנכס – רשימה מקיפה ומפורטת של מצב הנכס העדכני, כולל סוגיות סביבתיות רלוונטיות.

REIT

קרן השקעות בנדל”ן (ראשי תיבות של הביטוי Real Estate Investment Trust) – קרן אשר מתמחה בהשקעות בתחום זה, ודרך מקובלת לבצע השקעות נדל”ן בארה”ב.

Section 421 A

תכנית מס של עיריית ניו-יורק שמעודדת יזמים לבנות בה באמצעות דחיית תשלום מסים שונים בעשר שנים.

Subject to Financing

בכפוף למימון – סעיף שמופיע לעתים בחוזי מכירת נדל”ן בארצות הברית, ולפיו מימוש העסקה מותנה בכך שהקונה יקבל מימון מגוף מוסדי.

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

השקעות נדל”ן בארה”ב

נשמח אם תדרגו 🙂