נדל”ן בארה”ב – היתרונות והחסרונות שכדאי לדעת

שוק הנדל”ן בארה”ב מעורר עניין רב, ואך טבעי שכך יהיה: שוק הנדל”ן בישראל מתאפיין ברמת מחירים גבוהה מאוד, וכשעבור דירה לא גדולה במיקום לא אטרקטיבי צריכים לשלם סכומים של 7 ספרות, קשה מאוד להגיע לתשואה סבירה וזאת עוד לפני שלוקחים בחשבון שיקולי מיסוי עבור ציבור המשקיעים הטומנים בחובם מס רכישה גבוה והוצאות נלוות.

גם שוק ההון בארץ לא מציע אופציות אטרקטיביות להשקעה, ובנוסף ממשלת ישראל החלה להקשות על משקיעים בנדל”ן, בתקווה שהדבר יצנן מעט את השוק ויעצור את עליית המחירים הדרמטית (כ-100% תוך פחות מעשור!) – כך שכל מי שברשותו סכום כסף פנוי והוא מבקש לנצל אותו לרווחים מכובדים מחפש נכסים מניבים מעבר לים ובפרט בארה”ב.

אבל גם נדל”ן בארצות הברית הוא לא תמיד ערובה לתשואות גבוהות. באופן כללי להשקעות נדל”ן בארה”ב יש גם יתרונות וגם חסרונות, וחשוב להכיר גם את אלה וגם את אלה.

היתרונות של השקעה בנדל”ן בארה”ב

אמנם לא תמיד פופולריות גבוהה מעידה גם על יתרונות משמעותיים, אבל במקרה של נדל”ן בארצות הברית הביקוש ההולך וגובר הוא בהחלט תוצאה של פוטנציאל לתשואות נאות מאוד.

רמת מחירים אטרקטיבית

בארץ כאמור גם דירה לא גדולה במיקום לא אטרקטיבי מחייבת השקעה של סכומים בני 7 ספרות. בארה”ב, לעומת זאת, תוכלו למצוא נכס מניב גם בסכומים של כמה עשרות אלפי דולרים, כלומר גם ב-250,000-300,000 ש”ח ניתן למצוא השקעות משתלמות.

הסיבה לכך, אגב, היא משבר הסאב-פריים שגרם ב-2007 לצניחת מחירי הדירות והבתים בארה”ב בעשרות אחוזים. אמנם מאז כבר חלפו 10 שנים, והמגמה כמובן השתנתה והמחירים חזרו לעלות, אולם עדיין עלות קניית בית בארה”ב להשקעה נמוכה למדי.

שוק משוכלל ושקיפות גבוהה

נדל”ן בארה”ב, כמו רוב ענפי כלכלת מדינת הענק באופן כללי, הינו שוק משוכלל שמתנהל בשקיפות גבוהה ועם נגישות רבה לכל האינפורמציה שאתם זקוקים לה כדי לאתר הזדמנויות משתלמות באמת, לבחור נכס מבין שלל אופציות ובאופן כללי לנהל את ההשקעה בדרך מיטבית.

תחזיות כלכליות אופטימיות

כמעט כל התחזיות שמנסות להעריך לאן מועדות פניה של הכלכלה בארה”ב מתאפיינות באופטימיות רבה. ההערכה היא שהמשק האמריקאי צפוי להמשיך ולהתחזק, ובמצב שכזה עתיד לגדול גם הביקוש לנדל”ן וערכו של נכס שנקנה כעת ילך ויעלה וכמובן יספק למשקיע רווחים משמחים.

חוק וסדר

ארה”ב היא מדינה שמקפידה להתנהל על פי חוקים ותקנות, ובהתאם מצבו של מי שמשכיר דירה טוב מאוד והוא יכול להיות רגוע שהחוזים עליהם הוא חותם עם השוכרים יכובדו במלואם.

יוקרה

הצלחה בארה”ב, ומבחינה זו השקעה בנדל”ן שמניבה תשואה גבוהה היא הצלחה משמעותית, מספקת לנו לא “רק” רווחים כספיים אלא גם תחושה ש”עשינו את זה” – כך שהשקעות נדל”ן בארה”ב משדרגות את הדימוי העצמי של המשקיעים ומהוות סמל סטטוס מרשים.

החסרונות של השקעות נדל”ן בארה”ב

לצד היתרונות של השקעה בנדל”ן בארה”ב ישנם כאמור גם חסרונות, וכדאי להיות מודע אליהם – כך שמי שבוחר להשקיע בנכס מניב בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות יוכל לנטרל לפחות חלק מאותם חסרונות ולדלג מעל המהמורות בדרך לתשואה מספקת.

מרחק

חיסרון אחד של נדל”ן בארצות הברית הוא כמובן המרחק בין מי שחי כאן בארץ לבין הנכס שלו, ובעצם הקושי, ואפילו חוסר היכולת, לפתור בעיות שונות הקשורות לנכס, למצוא לו שוכרים כשמסתיים חוזה וכו’. דרך אחת להתמודד עם המרחק היא להפקיד את הניהול השוטף בידי חברה שזוהי מומחיותה (מהלך שכרוך כמובן בתשלום לאותה חברת ניהול ונגיסה מסוימת ברווחים) ועוד אופציה היא לבצע את ההשקעה באמצעות קרן שמתמחה בנדל”ן בארה”ב ובעצם מטפלת בכל מה שדורש טיפול.

שוק מורכב מאוד

כאמור ניתן להגיע יחסית בקלות למידע רחב היקף ועדכני אודות שוק הנדל”ן בארה”ב, וליתר דיוק לגבי כל אחד משווקי הנדל”ן ברחבי המדינה הענקית, שהרי לכל עיר ואפילו לכל שכונה ישנם מאפיינים ספציפיים אחרים – אבל לפעמים מרוב עצים לא רואים את היער ומרוב אופציות קשה למצוא את זו זו שתהווה השקעה מתגמלת באמת.

מיסוי

גם סוגיית המיסוי של השקעות נדל”ן בארה”ב היא חיסרון מסוים, וללא היערכות מתאימה המשקיעים עלולים לשלם מסים גבוהים גם בארה”ב וגם בארץ.

יחד עם זאת גם לחיסרון זה ניתן למצוא מענה אפקטיבי – להיעזר בליווי צמוד של רואה חשבון מנוסה או לבצע את ההשקעה עם קרן שתחום התמחותה הוא נדל”ן בארצות הברית.

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

השקעות בנדל”ן בחו”ל
הזדמנויות נדל”ן בארה”ב
השקעות נדל”ן בארה”ב – שגשוג מקבצי הדיור
השקעה בנדל”ן בחו”ל – ארה”ב למול אירופה

נשמח אם תדרגו 🙂