יזמות נדל"ן - איך מתחילים?

אנשים רבים חולמים להיות יזמים באופן כללי ויזמי נדל”ן באופן ספציפי. יש לכך סיבות רבות, ובראשן העובדה שמדובר בתחום מרתק מאוד ושהתנהלות מושכלת בו עשויה להניב רווחים כספיים גבוהים במיוחד.

מצד שני, אסור לשכוח שיזמי נדל”ן רבים, בעצם כולם, נתקלים גם בלא מעט משוכות בדרך למימוש עצמי והכנסה נאה, כך שחשוב מאוד להבין מה נדרש מיזם בתחום זה ומהי הדרך הטובה ביותר להיכנס אליו כדי לעלות על מסלול ההצלחה.

אישיות

המפתח להצלחה כיזם, באופן כללי ובפרט בתחום הנדל”ן, הוא אישיות מתאימה.

לא כל אחד נולד עם אישיות שהופכת אותו ליזם פוטנציאלי, ומי שאין לו אישיות שכזו מוטב שימצא לעצמו תחומי עיסוק אחרים.

בפרט חשובה היכולת לזהות טרנדים עדכניים ובה בעת להסתכל גם על הטווח הארוך, המוכנות להעז ולהסתכן ובה בעת לא להמר בחוסר אחריות וכן נטייה לא להסתפק ברעיונות אלא לחתור בנחישות למימושם.

סינרגיה

אחת ההמלצות החמות של אלה שכבר “עשו את זה” לכל מי שרוצה להיכנס אל התחום של יזמות נדל”ן היא ליצור שיתופי פעולה סינרגטיים ולחבור אל אנשים בעלי יכולות שמשלימות את אלה שלכם (ואם יש להם גם ניסיון ביזמות ו/או נדל”ן, מה טוב).

הסיבה לכך היא שכדי ליהנות ממיזמי נדל”ן מתגמלים במיוחד נדרש סט מגוון מאוד של יכולות וידע רחב היקף. הסיכוי כי לאדם אחד יהיה את כל הדרוש הוא נמוך, ואמנם ניתן כמובן לשכור אנשי מקצוע רלוונטיים אולם גם מציאת מומחים מיומנים ואמינים אינה פשוטה, מה גם שהם לא שותפים אמיתיים לדרך ויש להם אינטרסים משלהם. סינרגיה אמיתית עם שותף מלא לדרך משפרת משמעותית את סיכויי ההצלחה בתור יזם נדל”ן, וכאמור אם אתם מצליחים לחבור אל מי שכבר צבר ניסיון בתחום ואולי גם נהנה מקשרים פותחי דלתות חשובות, מצבכם אף טוב יותר.

לימודים

אין הרבה אופציות של לימודים בתחום יזמות הנדל”ן, ואלה שישנן הן לרוב קורסים קצרים יחסית – אולם כך זהו בסיס לא רע להתחיל ממנו את הקריירה, וממילא באופן טבעי לאורך הדרך תעשירו את הידע שלכם בכל הנושאים הרלוונטיים ליזמות נדל”ן כמו גם תרכשו ניסיון מעשי הכרחי.

בין המכללות שבהן מתקיים קורסים בתחום: רילטי אקזקיוטיב, האקדמיה לפיננסים של מגדל שוקי הון, המכללה לעיצוב בניין ודיור, ועוד.

פשוט מתחילים

למי שניחן באישיות הנכונה עבור יזם, רכש ידע בסיסי (או כמובן מעבר לכך) בתחום הנדל”ן ומצא שותפים לדרך שמשלימים אותו והוא יכול לסמוך עליהם בעיניים עצומות, נותר עוד צעד אחד פשוט: פשוט להתחיל לעסוק ביזמות נדל”ן.

באופן טבעי זהו צעד לא עד כדי כך פשוט, שכן למרות הרצון העז להפוך ליזם, ועל אף מבנה האישיות המתאים, עדיין לא מעט יזמים פוטנציאליים נתקלים בשלב זה במעצור. הדרך היחידה להתגבר עליו היא פשוט להתחיל ליצור – אמנם ישנו סיכון מסוים, אבל קיים גם פוטנציאל עצום וחבל לא לנסות לממש אותו.

 

 

נשמח אם תדרגו 🙂