מהי קרן השקעות פרטית בתחום הנדל"ן?

השקעה בנכס דלא ניידי – דירת מגורים, משרד, חנות, שטח מסחרי כזה או אחר – הפכה בשנים האחרונות לאופציה מבוקשת מאוד.

התשואות שמניבות השקעות בנדל”ן גבוהות, הן אבסולוטית והן ביחס לאלטרנטיבה העיקרית, השקעה בשוק ההון, אבל לפני שרצים למשוך את הכסף מהבנק ולהשקיע אותו בנכס רלוונטי כדאי לקחת בחשבון ששוק הנדל”ן עשוי להיות מתגמל מאוד אבל באותה מידה עלול גם לגרום לכם להפסד כספי ואיתו גם מפח נפש של ממש.

קרן השקעות פרטית בתחום הנדל”ן היא דרך מצוינת להקטין במידה משמעותית את רמת הסיכון ולהגיע להזדמנויות המשתלמות ביותר בכל נקודת זמן.

מהי קרן השקעות פרטית בנדל”ן?

קרן השקעות פרטית כשמה כן היא – קרן השקעות שאינה נמצאת בבעלות גוף מוסדי אלא בבעלות פרטית. בארץ פועלות לא מעט קרנות השקעה פרטיות, וכל אחת מהן מתמחה בתחום אחר, למשל סטארט-אפים והיי-טק באופן כללי, וכמובן גם נדל”ן.

יצירת מצבי Win-Win-Win

העיקרון עליו מבוססת הצלחתה של קרן השקעות פרטית בנדל”ן פשוט: יצירת שידוכים בין יזמים שזקוקים למימון לבין משקיעים שמחפשים אפיק השקעה שיניב תשואה גבוהה ברמת סיכון נמוכה. שידוך מוצלח מאפשר ליזם להקים את הפרויקט שאותו הגה, למשקיע הקטן ליהנות מכך שהכסף שלו עובד עבורו ומן הסתם גם קרן ההשקעות זוכה לרווח משלה, כך שמדובר במצב של Win-Win-Win.

למי מתאימה השקעה באמצעות קרן פרטית?

גם כשנדמה שאי אפשר להפסיד אם משקיעים בנדל”ן, הרי שמדובר כאמור בשוק מורכב שיש בו גם לא מעט מלכודות מסוכנות והבטחות שעקב נסיבות אובייקטיביות לא מתממשות.

למשקיע הקטן שאין באמתחתו ידע עדכני, מקיף ומעמיק באמת אודות המגמות השולטות בשווקי הנדל”ן השונים אין גם את הכלים לבחור באופן מושכל השקעה שתניב תשואה מקסימלית, או אפילו “רק” תשואה טובה. למשקיע שכזה אין גם את הכלים לזהות הזדמנויות כשהן צצות ולפעול במהירות לפני שהן ייחטפו – לאנשי המקצוע בקרנות ההשקעה הפרטיות יש את הידע והכלים, הניסיון והמיומנות, כך שהם יכולים להבטיח השקעה חכמה (להבטיח וגם לקיים כמובן).

קהל יעד נוסף של קרנות השקעה בנדל”ן הוא מי שסכום הכסף הפנוי שברשותו לא מספיק לרכישת נכס, ובנוסף הוא אינו מעוניין לקחת משכנתא שתכבול אותו לטווח ארוך (ומן הסתם עלותה גבוהה למדי). דרך קרן השקעה בנדל”ן אפשר להרוויח מההזדמנויות בשוק זה גם עם השקעות צנועות יחסית של החל מ-100,000 ש”ח – כך שזוהי אופציה אידיאלית למשקיעים הקטנים והבינוניים.

ההתמקצעות הבלתי פוסקת של קרנות ההשקעה הפרטיות

מאפיין חשוב נוסף של קרן השקעות פרטית בנדל”ן הוא ההתמקצעות הבלתי פוסקת של עובדיה ובהתאם השיפור המתמיד באיכות השירות וההזדמנויות שהיא מעניקה ללקוחותיה.

בפרט ישנן קרנות אשר מתמחות בתחומים ספציפיים – למשל השקעות בתמ”א 38 או השקעה בנדל”ן בארה”ב – וצוברות בהם ידע ייחודי ויקר ערך אשר מבטיח למי שמשקיע דרכן תשואות מקסימליות ושקט נפשי עד למימוש ההשקעה.

שקיפות מלאה

קרן השקעות פרטית בנדל”ן מחויבת גם בשקיפות מלאה, שהרי בלעדיה יתקשו המשקיעים דרך הקרן לתת בה אמון – אמון שהוא הכרחי כדי ליצור את שיתוף הפעולה ואת מצב ה-Win-Win-Win.

למידע עבור משקיעים – לחצו כאן
למידע עבור יזמים – לחצו כאן

 

הזדמנויות נדל”ן בארה”ב

נשמח אם תדרגו 🙂