ניו ג'רזי – השכנה הלא פחות מוצלחת של ניו יורק

אצל רוב הישראלים האסוציאציה הראשונה של נדל”ן בארה”ב היא נדל”ן בניו יורק, ואין פלא שזהו המצב: העיר שמבחינות רבות מובילה את העולם מככבת באינספור סרטים, סדרות טלוויזיה, שירים וספרים ובהתאם גם בחלומות שלנו על נדל”ן מניב והצלחה מרשימה יש לה נוכחות בולטת – אבל כדאי להרחיב מעט את המבט ולבחון את הנעשה מזרחית לניו יורק, במדינת ניו ג’רזי.

ניו ג’רזי חיה מאז ומתמיד בצילה של ניו יורק, ונחשבה לשכנה הפחות מעניינת או אם תרצו האחות הקטנה שיש לה הרבה מה ללמוד מהאחות הבכורה. יחד עם זאת בשנים האחרונות נהנית ניו ג’רזי מתנופת פיתוח משמעותית ועושה רושם שבמקרה הזה הדשא של השכנה דווקא כן ירוק יותר, ובעיקר כדאי לחשוב עליו כשמחפשים השקעה משתלמת בנדל”ן.

אוכלוסייה בגודל של ישראל, צפיפות גבוהה

מספר התושבים בניו ג’רזי נכון לתחילת 2017 הוא קרוב ל-9 מיליון, קצת יותר מזה של ישראל, שבה חיים כ-8.6 מיליון בני אדם (נכון לספטמבר 2016, עפ”י נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה).

הצפיפות בניו ג’רזי היא הגבוהה ביותר מבין כל המדינות בארה”ב, נתון שבאופן טבעי מושך כלפי מעלה את שוק הנדל”ן במדינה, שהיא אחת הוותיקות בארה”ב (למעשה ניו ג’רזי, שנקראת על שם האי ג’רזי, היא אחת המושבות שמרדו בשלטון הבריטי והקימו את ארצות הברית).

עוד כדאי לדעת שמתוך 500 החברות הגדולות בארה”ב, 100 שוכנות בניו ג’רזי, כשמן הסתם הקרבה לניו יורק תורמת אף היא לפופולריות של המדינה. נתון נוסף המעיד על איתנות פיננסית מרשימה הוא שההכנסה הממוצעת לאדם בניו ג’רזי מציבה אותה במקום ה-4 מבין 50 המדינות שמרכיבות את ארה”ב, ואגב, מבחינת ההכנסה הממוצעת לנשים ניו ג’רזי נמצאת במקום הראשון בטבלה.

למה כדאי להשקיע בניו ג’רזי?

הקרבה לניו יורק, שמשפיעה באופן טבעי לטובה על השכנות שלה, היא רק סיבה אחת שבגללה כדאי למשקיעים בנדל”ן בארה”ב לבחון את האופציה של ניו ג’רזי.

סיבה חשובה נוספת היא הרמה הגבוהה של מערכת החינוך במדינה. מבחינת האמריקאים, איכות בתי הספר היא אחד הפקטורים העיקריים לבחירת מקום מגורים, ובהתאם אזורים שידועים באיכות מערכת החינוך מושכים אליהם אוכלוסייה חזקה ומציעים הזדמנויות נדל”ניות מתגמלות מאוד.

ההכנסה הגבוהה לנפש תורמת אף היא לאטרקטיביות של ניו ג’רזי, וכך גם חיי הקהילה העשירים המאפיינים אותה. מעניין לגלות שלמרות הצפיפות הגבוהה המאפיינת את השכנה הלא פחות מוצלחת של ניו יורק יש בה גם לא מעט שטחים ירוקים, שמהווים חלק בלתי נפרד מחיים עם איכות אמיתית.

בנוסף על כל הנ”ל מעודדים קברניטי ניו ג’רזי בנייה חדשה במדינה, כחלק מהרצון לגדול עוד ולהמשיך להתפתח, ובפרט ניתן לקבל משכנתאות בתנאים טובים ופתרונות מימון אחרים (מה גם שהבנקים באופן טבעי תמיד שמחים לממן השקעה בנדל”ן שנחשב איכותי).

איפה כדאי להשקיע בניו ג’רזי?

ניו ג’רזי משתרעת על שטח של כ-22,000 קמ”ר (קצת יותר מישראל) ומן הסתם לא כל נדל”ן במדינה הוא אופציה כדאי להשקעה.

אזור אחד שכדאי לבחון בו הזדמנויות להשקיע בנדל”ן הוא אדג’ווטר (Edgewater) וקליפסייד פארק (Cliffside Park) שבמערב ניו ג’רזי, ממש על ההדסון ובמרחק קצר במיוחד מניו יורק, יתרון ממנו נהנים עוד מקומות במחוז נורת’ ברגן (North Bergen).

מחוזות נוספים שכדאי לבחון אותם כשמחפשים השקעה בנדל”ן בארה”ב הם מידלסקס (Middlesex), נאסאו (Nasau), סאפוק (Suffolk), יוניון (Union) וכמובן גם ניוארק (Newark) הנהנית מריבוי מקומות עבודה, קרבה לשדה התעופה וריבוי מרכזים רפואיים.

מאחר שבאופן טבעי שוק הנדל”ן בניו ג’רזי משתנה כל העת, מומלץ בחום לבצע את ההשקעה בעזרת מומחים בתחום.

 מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הזדמנויות נדל”ן בארה”ב

השקעות נדל”ן בארה”ב – השגשוג של מקבצי הדיור

נשמח אם תדרגו 🙂