השקעה בנדל"ן בניו יורק - כיצד למקסם רווחים

בעידן שבו כבר ברור שאפיקי ההשקעה המשתלמים ביותר נמצאים בשווקי הנדל”ן השונים, קל להבין מדוע ישראלים רבים מחפשים השקעה בנדל”ן בניו יורק: ארצות הברית היא באמת ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, ובפרט בכל הקשור לנדל”ן, ואם כבר ארה”ב הרי שבאופן טבעי תשומת הלב נמשכת לניו יורק, העיר שלא בכדי נאמר עליה שאם הצלחתם בה אתם יכולים להצליח בכל מקום בעולם, ושבנוסף היא העיר בעלת מספר התושבים הגדול ביותר בארה”ב וכן מוקד כלכלי, תרבותי ועסקי שבאופן טבעי מושך אליו עוד ועוד בני אדם.

כמה ישראלים כבר משקיעים בנדל”ן בניו יורק?

הנתונים תומכים בהערכות הנ”ל: בשנת 2015 לבדה השקיעו ישראלים כמיליארד דולר בתפוח הגדול, כשמתוכם כ-50% בפרויקטים חדשים, שנחשבים לכאלה שמניבים תשואות גבוהות במיוחד. ב-7 השנים הראשונות לאחר משבר הסאבפריים, שהוביל לצניחה דרמטית במחירי הנדל”ן בארה”ב (כולל בניו יורק), השקיעו הישראלים בסך הכל כ-6 מיליארד דולר, ומאחר שאותו משבר יצר הזדמנויות טובות מאוד להשקעה ולנוכח העובדה שכלכלת ארה”ב נמצאת בשנים האחרונות במגמת עלייה מתמשכת שמובילה גם לביקוש רב יותר לדירות ולבתים, מן הסתם כל אותם משקיעים כבר רשמו תשואה נאה וזכו לנחת רבה מההשקעה שלהם.

מהם האזורים החזקים ביותר בעיר החזקה ביותר בעולם?

אפשר להתבונן בהתפעלות בצמיחה המואצת בדרום מזרח אסיה (ובפרט בדרום קוריאה, הונג קונג וסינגפור), אפשר להתרשם מהכלכלה הסינית שבאופן טבעי בהתחשב בגודל האוכלוסייה משפיעה מאוד על העולם כולו, אפשר גם ללמוד לא מעט מלונדון (אם כי הברקזיט, יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי, עלול לערער את מעמדה) – אבל בסופו של דבר העיר המובילה בעולם ללא עוררין היא ניו יורק, וגם ה-GaWC (ראשי תיבות של Globalization and World Cities Study, ארגון בריטי שמתמחה בחקר הערים בעולם) מדרג אותה כעיר ברמת אלפא פלוס (היחידה שמדורגת גם כן ברמה זו, העליונה ביותר, היא לונדון. תל אביב, אגב, מוגדרת כעיר בטא פלוס).

נכון לראשית 2017, האזורים החזקים ביותר בניו יורק, כלומר אלה שבהם כדאי במיוחד לחפש השקעות בנדל”ן, הם צ’לסי והארלם ובפרט חלקה המזרחי של השכונה שמהווה דוגמה מצוינת להתחדשות אורבנית כוללת שהפכה אותה ממעוז פשע, עוני ומצוקה למקום שכיף לחיות בו ושהביקוש לנדל”ן בו נמצא במגמת עלייה מתמדת.

גם שכונות מסוימות במנהטן, הרובע העשיר של ניו יורק, מספקות הזדמנויות מתגמלות למשקיעי נדל”ן.

למה לבד אם אפשר עם עזרה מקצועית?

ניו יורק, ועל כן אין עוררין, היא עיר מאתגרת: לא קל להצליח בה, אבל מי שכן מצליח להצליח בה זוכה לתמורה גבוהה במיוחד.

כך גם בשוק הנדל”ן של העיר שבקרוב תחגוג יום הולדת 400 (שנת הקמתה הרשמית היא 1625, אם כי עוד קודם לכן גרו בשטח שבטי אינדיאנים, שגם מכרו את השטח למתיישבים הולנדים תמורת חרוזי זכוכית) ושלא מפסיקה להתחדש. אמנם עם התעמקות בכל ההתפתחויות בשכונות השונות של ניו יורק ועם ידע מסוים בנדל”ן כל אחד יכול לרכוש בית או דירה בעיר (גם אם המחיר הוא קצת יותר מכמה חרוזי זכוכית…) אבל כשמבצעים את ההשקעה בעזרת חברה שזוהי מומחיותה, הסיכוי לרווח נאה במיוחד גבוה הרבה יותר.

 מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

השקעות בנדל”ן בחו”ל
השקעות נדל”ן בארה”ב
למה הנדל”ן בארה”ב הפך יעד מועדף למשקיעים?

נשמח אם תדרגו 🙂