השקעות נדל''ן בפתח תקווה

פתח תקווה עברה הליכי פיתוח משמעותיים בשנים האחרונות. היא הפכה לאחד השחקנים המובילים על מפת הנדל”ן של מדינת ישראל, כאשר גם בקרב אוכלוסיית המשקיעים מדובר באפשרות פופולאריות במיוחד. המאמר הנוכחי מתייחס ליתרונות של השקעות נדל”ן באם המושבות ולאופן בו ניתן לבצע זאת על הצד הטוב ביותר.

אז למה להשקיע בפתח תקווה?

כבר בנקודת ההתחלה, חשוב להדגיש כי פתח תקווה מציעה תנאים אידיאליים עבור משקיעי הנדל”ן למיניהם. ראשית, היא מתפתחת בשנים האחרונות בצעדי ענק, הן מבחינת פרויקטים מגוונים של מגורים והן בהתייחס לאזורים התעסוקתיים המרכזיים שלה. זאת ועוד, היא כוללת שני בתי חולים הנחשבים למובילים בכל קנה מידה בישראל, כשבשנים האחרונות צפויה להיות מושלמת גם בנייה של תחנת רכבת בעיר.

כבר כיום נחשבת פתח תקווה, על שלושת אזורי התעשייה המאסיביים שלה, לאחת הערים העסקיות המובילות בגוש דן כולה, מה שמבטיח גם מגוון רחב של מקומות תעסוקה. אלה מגדילים, כמובן, את הביקוש למגורים בעיר בקרב צעירים ומשפחות כאחד. הצפי הוא שהפיתוח שלה יגדיל עוד יותר את הביקוש בקרב רוכשי דירות, דבר שמגדיל בצורה ניכרת את סיכויי ההצלחה של ההשקעה.

המחיר כן קובע

לא ניתן לדבר על השקעות נדל”ן מבלי להכניס לתמונה את מחירי הנכסים השונים. גם מהבחינה הזו, מציעה פתח תקווה תנאים כמעט אידיאליים: בעיר יש כיום שלל פרויקטים המציעים מכירת דירות בפתח תקווה במחיר אטרקטיבי, הנמוך בצורה משמעותית מאשר מרבית ערי המרכז האחרות. בנוסף לכך, הרי שעם המשך ההתפתחות של העיר, או אפילו מגמות הנדל”ן הכלליות של מדינת ישראל, הצפי הוא שעליית מחירים תתרחש בשנים הקרובות. מכאן, שאלה הרוכשים כעת דירה להשקעה בפתח תקווה יכולים לגרוף עליה רווחים מרשימים אפילו תוך פרק זמן קצר.

אז איך מתחילים?

יחד עם הכתוב מעלה, ברור שרכישת נכס להשקעה בפתח תקווה, כמו בכל מקום אחר על מפת ישראל, אינה המשימה הפשוטה ביותר שניתן להעלות על הדעת. יש בנמצא שורה ארוכה של משתנים שצריכים להיכנס לתוך משוואת הבחירה של הנכס, ובכלל זה הסוג הספציפי שלו (למשל, דירת מגורים מול נכס מסחרי), המיקום שלו בעיר, השלב הנוכחי בפרויקט הספציפי, התשתיות הסמוכות לו ועוד.

בתנאים האלה, ברור שאת ההחלטה הגורלית הזו מומלץ לבצע רק לאחר שחוקרים את שדה המשחק לאשורו, מה שבהחלט יכול להתבצע באמצעות בעלי מקצוע. המלצה מועילה אחרת היא לבצע את הבחירה רק לאחר שמבקרים בעיר ומתרשמים מהנכס הנדל”ני, או אפילו מפרויקט המגורים האמור כולו, בצורה בלתי מתווכת.

נשמח אם תדרגו 🙂