שאלות נפוצות

כיצד זה עובד?
הצעד הראשון בתהליך הוא הצטרפות למאגר המשקיעים של קרן ראשונים דרך טופס ההתקשרות שנמצא בתחתית העמוד קישור לטופס ההצטרפות, לאחר מכן בראשית שלב גיוס כספים לפרויקט חדש של הקרן תקבלו למייל מצגת עם מידע אודותיו על מנת שתהיו הראשונים שיחשפו להשקעה. כמובן שהתהליך אינו כרוך בהתחייבות או תשלום כספי ואפשר להסיר את הדיוור למייל בכל עת (הקרן אינה ש/ולחת תוכן שיווקי כלל). ברגע שקיבלת מצגת של פרויקט להשקעה שמעניין אותך, תוכל ליצור עמנו קשר ולשמוע פרטים נוספים בטלפון וכמו כן לתאם פגישה אישית במשרדינו. היה והחלטת להשקיע בפרויקט תוחתם על טופס הצטרפות לפרויקט הנבחר. לאחר מכן תידרש להעביר את סכום ההשקעה לחשבון הנאמנות שהוקם לטובת הפרויקט הספציפי. חשבון הנאמנות והזרמת הכספים ממנו מנוהל ע"י הנהלת הקרן ובפיקוח של הנאמן - משרד עו"ד, דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ושות'.
איך מתבצע המעקב אחר ההשקעה? כיצד ניתן להתעדכן בהתקדמות הפרויקט ?
המשקיע מקבל עדכונים ע"י מנהלי הקרן אודות התקדמות וסטטוס הפרויקט מידי רבעון ובנוסף ישלחו למשקיע עדכונים נקודתיים על פי דרישתו. חשוב לציין כי קרן ראשונים זמינה עבור ציבור המשקיעים שלה בכל רגע נתון לכל בקשה בטלפון ובמייל.
היכן נמצא הכסף שלי?
מרגע העברת הכסף ע"י המשקיע הכסף מופקד בחשבון נאמנות בפיקוח משרד עו"ד, דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ושות' עד אשר הפרויקט יוצא לפועל. עם תחילת הפרויקט מוזרמים אליו הכספים בכפוף לקצב התקדמותו, זאת כמובן בפיקוח וניהול מלא של הנהלת הקרן והנאמן.
מהי יחידת השתתפות?
אדם אשר מחליט להשקיע בפרויקט עם קרן ראשונים, למעשה רוכש יחידות השתתפות. כל יחידה כזו, מקנה זכות שווה בפרויקט. בצורה מופשטת ביותר, את עלות ההשקעה קובעים בדרך של חלוקת הערך הכולל של הפרויקט במספר יחידות ההשתתפות המחוזקות אצל המשקיעים. על בסיס זה מחשבים את מחיר הרכישה של היחידה ואת הרווח עבור כל משקיע.
מהו תפקידו של השותף הכללי?
תפקיד השותף הכללי שבראשו עומד מאיר דגן אשר מורכב מצוות מקצועי, מנוסה ומגוון, הינו בראש ובראשונה בחירת הפרויקטים להשקעה על פי סט כללים ומדדים מחמיר שאותם קבעה וועדת ההשקעות של הקרן. לאחר מכן השותף הכללי אמון על ניהול ההשקעות השונות בצורה מיטבית וכן על פיקוח מלא של ההשקעות הללו, זאת במטרה להגיע לקו הסיום עם תשואה מקסימלית למשקיעים.
מהם היתרונות בהשקעה דרך קרן השקעות?
אפשרות להשקיע בנדל"ן ובמיזמים נוספים גם בסכומים קטנים. השקעות בנדל"ן או לחילופין ניהול תיקי השקעות מצריכים, בד"כ, מינימום השקעה של מאות אלפי שקלים. השקעת סכומי כסף קטנים באופן עצמאי תביא בד"כ לעלויות בדיקה גבוהות לצד רמת סיכון גבוהה. השקעה בפרויקט ספציפי שנבחן ע"י קרן ראשונים והותאם למשקיעים מהווה השקעה אטרקטיבית גם בסכומים נמוכים יחסית שמתחילים מ 50,000 ₪ ומאפשר חשיפה לשוק הנדל"ן. פרט לכך לקרן ראשונים ערך מוסף מהותי בניהול מקצועי ובדיקת נאותות עמוקה לפרויקטים. בכדי שפרויקט ייבחר כהשקעה בקרן ראשונים, על כל פרויקט לעבור סינון קפדני ע"פ סט כללים ומדדים מחמיר שמתעדכן מעת לעת לפי התמורות בשוק. מנהלי הקרן בוחרים בפרויקטים באמצעות ניתוח כלכלי ושימוש בידע וניסיון שרכשו בעולם העסקי. לשותפי הקרן היכולת לבחון, לנתח ולעקוב אחר הפרויקטים בשוק ולקבל החלטות מקצועיות וכלכליות בזמן אמת, בכדי להניב עבורך את התשואה הגבוהה ביותר לצד הקטנת הסיכון ככל שניתן.
מהי יחידת השתתפות?
אדם אשר מחליט להשקיע בפרויקט עם קרן ראשונים, למעשה רוכש יחידות השתתפות. כל יחידה כזו, מקנה זכות שווה בפרויקט. בצורה מופשטת ביותר, את עלות ההשקעה קובעים בדרך של חלוקת הערך הכולל של הפרויקט במספר יחידות ההשתתפות המחוזקות אצל המשקיעים. על בסיס זה מחשבים את מחיר הרכישה של היחידה ואת הרווח עבור כל משקיע.