יזמות נדלן

יזמות נדלןאחד המאפיינים הייחודיים היותר מוצלחים של המין האנושי הוא יזמות. הנדל”ן הוא תחום בו התכונה הזו חשובה בעיקר על מנת שכולנו נהנה מפתרונות מגורים טובים יותר ויותר, כשבשנים האחרונות יזמות נדלן מאפשרת גם השקעות שמניבות תשואה נאה למי שבוחר באפיק זה.

איך הופכים ליזמי נדל”ן?

יזמות נדל”ן היא אחד התחומים שהאנשים שעוסקים בהם פשוט נולדו לכך. אפשר ללמוד את התחום באופן מסודר, אבל בסופו של דבר מי שהוא יזם בנשמתו ונמשך אל תחום הנדל”ן (תחום שיש בו קסם רב, שהרי הדברים שאותם יוצרים הם מוחשיים וניכרים לעין) פשוט הופך ליזם נדל”ן בשלב כזה או אחר של חייו.

ישנו גם יתרון משמעותי ב”קפיצה למים הקרים”: התנסות בשטח היא צורת לימוד אפקטיבית מאוד, וגם כשמדובר בפרויקטים בהיקף נרחב, כפי שקורה בתחום הנדל”ן, עדיין אין תחליף ללימוד בפועל ולא בכיתה.

אמנם בדרך זו ישנו גם סיכון לא מבוטל לנוכח סכומי הכסף המעורבים בכל עסקת נדל”ן, אבל יזם חכם שפועל באופן מושכל יודע לבנות את עצמו בהדרגה, לצבור ניסיון וידע וכך אט אט להפוך לשחקן בולט בתחום.

בכל מקרה, למי שרוצה ללמוד יזמות נדל”ן ישנן כמה אופציות בארץ: המכללה לעיצוב בניין ודיור מציעה קורס כזה וכך גם מכללת רילטי אקזקיוטיב, בית הספר YZM ליזמות עסקית והאקדמיה לפיננסים מבית מגדל. יחד עם זאת מדובר בקורסים בהיקף מצומצם שנותנים כלים חשובים אבל אין בכך די.

עצות מבעלי ניסיון ויזמי נדל”ן

יזמות נדל”ן היא תחום שחשוב מאוד להיעזר בו בניסיונם של אחרים, גם אם כאמור הבסיס להפיכתו של אדם ליזם נדל”ן מצליח הוא אופי מולד.
עצה אחת שכדאי במיוחד להקשיב לה היא לא לסכן סכום גבוה יתר על המידה, שכן במקרה שכזה נפילה (וחשוב להבין שבתחום הנדל”ן ישנם משתנים רבים עליהם אין ליזם שליטה) עלולה להיות בלתי הפיכה.

עוד עצה שכל מי שעוסק בתחום הנדל”ן מסכים עליה היא לבחור היטב שותפים לדרך. בחירה מוקפדת ולאחר בחינה מעמיקה של הפרטנרים האופציונאליים תוביל לכך שהיזם יהיה מוקף אנשים שמשלימים אותו ומעצימים אותו, כלומר מאפשרים לו להביא לידי ביטוי את החוזקות שלו ותורמים לפרויקטים השונים במקומות בהם הוא מתקשה. כמובן שחשובה מאוד גם האמינות של השותפים – לא מעט יזמים בעלי פוטנציאל עצום נפלו בגלל מעילה או בגידה של שותף כזה או אחר, וחשוב להיות מודעים לכך.

איך לבחור לוקיישן?

אחד המפתחות העיקריים להצלחה בתחום יזמות הנדל”ן הוא הלוקיישן בו בונים.
אין דרך כמובן לדעת מראש איפה כדאי לעשות זאת, והרי המציאות היא דינמית עד מאוד ואזור מבוקש היום עלול לאבד מזוהרו מחר, אבל בכל זאת אפשר לספק המלצה אחת: להיות מחוברים לשטח. קשרים טובים עם מתווכי נדל”ן, קבלני ביצוע ושאר גורמים המעורבים בענף הבנייה ומעורים בו יאפשרו לדעת מראש מהו האזור החם הבא, זה שניתן לבנות בו בזול ואז למכור במחיר גבוה וברווח נאה, כשבנוסף כדאי כמובן להיות בעלי חושים חדים ויכולת לממש הזדמנויות כשנתקלים בהן.

איך להרוויח מיזמות נדל”ן גם בלי להיות יזמים?

השקעה בקרן נדל”ן מאפשרת שותפות ברווחים גם בלי להיות יזמים בפועל – ואכן בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים באפיק השקעה מתגמל זה.

רוצים לקבל הזדמנויות להשקעות מניבות ישירות לתיבת המייל שלכם? השאירו פרטים כאן.

יזמות נדלן
5 (100%) 1 vote[s]