השקעות נדל”ן בארה”ב – יש הזדמנויות שלא כדאי לפספס!

נדל”ן הוא תחום שמבטיח למשקיעים אפשרויות רבות להגיע לתשואות נאות מאוד – אבל כדי שההבטחה תתממש חשוב להבין שלא כל בית ולא כל דירה מתאימים להשקעה, ועוד יותר כדאי לדעת שיש הזדמנויות שלא כדאי לפספס, כי על-מנת שהשקעות בנדל”ן יהיו מתגמלות באמת חשוב מאוד לפעול בזמן הנכון, במקום הנכון וכמובן עם האנשים הנכונים

הדוגמה הטובה ביותר לכך היא שוק הנדל”ן בארה”ב. שוק זה מהווה כיום זירה לפעילות תוססת מאוד של משקיעים מכל רחבי העולם, וגם ישראלים רבים מחפשים אופציות השקעה בארה”ב. הסיבה העיקרית לכך שכדאי כיום להשקיע בנדל”ן בארצות הברית היא דווקא משבר דרמטי שבמהלכו שוק זה פשוט קרס.

איך המשבר של 2007 הופך להזדמנות ב-2017?

משברים רבים הם גם הזדמנות להתחדשות והתאוששות שטמון בה גם סיכוי לרווח גדול, ובפרט כך הדבר לגבי נדל”ן. בתחילת המאה ה-21 התאפיין שוק הנדל”ן בארה”ב בגאות של ממש, אבל כזו שנשענה בחלקה הגדול על בועה מלאכותית שניפחו בנקים, חברות דירוג אשראי וגורמים חסרי אחריות בשוק ההון.

הבנקים וכן חברות מימון חוץ בנקאיות העניקו הלוואות בסכומים גדולים מאוד, כולל אלו שהוגדרו מלכתחילה כמי שנמצאים בקבוצת סיכון ממשית לא לעמוד בתנאי ההחזר. הסיבה לכך הייתה האמונה (שלא ברור על מה התבססה) ששוק הנדל”ן ימשיך לנסוק מעלה מעלה, כך שתמיד אפשר יהיה לממש את הנכסים ולהרוויח. הסיכון שלקחו על עצמם הבנקים הלך וגדל, ובשנים 2004-2006 אחת מכל 5 משכנתאות ניתנו ללווים בסיכון גבוה (משכנתא שכונתה הלוואת סאב-פריים). בשנת 2006 כבר עמד היקף המשכנתאות המסוכנות שניתנו בארה”ב על 600 מיליארד דולר, סכום עצום גם למדינת ענק כמו ארצות הברית – וב-2007 הבועה התנפצה. לווים רבים לא הצליחו להחזיר את ההלוואות, הבנקים, שרצו להציל את כספם, מיהרו לנסות לממש את הנכסים של אותם לווים, וכתוצאה מכך השוק הוצף בבת אחת בכמות עצומה של דירות ובתים, והמחירים פשוט קרסו בעשרות אחוזים.

כיום, עשר שנים אחרי, מסתמנת התאוששות והמחירים נמצאים במגמת עלייה, אם כי הם עדיין נמוכים יחסית ועל כן האטרקטיביות של ההשקעה בנדל”ן בארה”ב, מה גם שהפעם העלייה נשענת על מגמות חיוביות בכלכלה האמריקאית באופן כללי ולא על הלוואות חסרות אחריות.

איך לאתר את ההזדמנויות המשתלמות ביותר?

באופן כללי שוק הנדל”ן בארה”ב מציע לא מעט הזדמנויות להשקעות משתלמות, אבל אין פירוש הדבר שכל השקעה בנדל”ן בארה”ב תניב את התשואה המיוחלת. מאחר שלרוב הישראלים אין את הכלים להבחין בין הזדמנויות אמתיות לבין חתולים בשק, ובין אזורים שמתאפיינים בצמיחה מרשימה לבין ערים שעדיין מדשדשות ומתקשות לצאת מהמשבר, הדרך הטובה ביותר אל השקעות נדל”ן בארה”ב עם מינימום סיכון ומקסימום רווח היא קרן השקעות (וכמובן קרן אשר תחום התמחותה הוא הנדל”ן בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות).

גם האינטרנט עשוי לסייע

למי שבכל זאת מעדיף להשקיע בנדל”ן ללא עזרה (בעיקר מתוך רצון לשמור את כל הרווחים לעצמו ולא להפריש נתח מסוים לקרן, גם אם תשואה גבוהה יותר מבטיחה רווח גדול יותר גם אחרי התשלום לקרן), מומלץ לנצל את האינטרנט כדי לקבל תמונת מצב מלאה ועדכנית ככל האפשר לגבי הנעשה בשווקי הנדל”ן ברחבי ארה”ב.

ישנם שלל אתרים שבהם ניתן למצוא מידע כמו שכר הדירה המקובל בכל אזור (Rentometer), ערך הנכסים לפי פילוחים שונים (Zillow), רמת בתי הספר בכל מקום – פרמטר שמהווה אינדיקציה טובה לגבי איכות האוכלוסייה (Greatschools.org), ועוד.

עוד כדאי לזכור שאם אתם מחפשים השקעות נדל”ן בחו”ל בכוחות עצמכם חובה לשכור את שירותיהם של עו”ד ורואה חשבון בעלי ניסיון בתחום ספציפי זה, שכן ישנם לא מעט מוקשים משפטיים ובנוסף לנושאי מיסוי ישנה השפעה משמעותית על התשואה בפועל.

למידע נוסף על השקעות נדל”ן בארצות הברית לחץ כאן

השקעות נדל”ן בארה”ב – יש הזדמנויות שלא כדאי לפספס!
5 (100%) 1 vote[s]